O firmie

Poznaj pracownię mebli drewnianych MCASES:

 

  Pomysłodawcą i założycielem marki MCASES jest Michał Kuc, miłośnik organicznych form i funkcjonalnych rozwiązań w designie meblowym. Wiele lat pracy z naturalnymi surowcami i maksymalnie kreatywny umysł skłoniły go, by podzielić się swoją twórczą wizją ze światem. W 2010 roku powstała kameralna manufaktura meblowa, specjalizująca się w tworzeniu niebanalnych mebli z drewna i tworzyw drzewnych. Od zawsze marzyliśmy, by tworzyć autorskie wyroby o formach, które oczarują każdego, nadając wnętrzom unikatowego charakteru. Dzieła pracowni MCASES mają w sobie ducha lat 50 ubiegłego wieku. Opracowane w manufakturze formy odwołują się do złotej ery w polskim designie, są w pełni przemyślane i uniwersalne. 

 

  Podczas trwającej od ponad dekady działalności udało nam się nadać życie kilkudziesięciu autorskim projektom. Od samego początku działamy z ogromną precyzją i szacunkiem do naturalnych surowców. Do tworzenia mebli podchodzimy proekologicznie. W naszej manufakturze nie marnuje się żaden kawałek drewna. 

 

  Projektując meble szukamy natchnienia w otaczającej nas przyrodzie. Do tworzenia inspiruje nas piękno pobliskiego Słowińskiego parku Narodowego oraz Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Położenie geograficzne Słupska, gdzie mieści się manufaktura meblowa MCASES, pozwala nam zbierać nowe bodźce twórcze niemal każdego dnia. Sprzedajemy meble globalnie lecz działamy lokalnie. Pracujemy tylko i wyłącznie na starannie wyselekcjonowanych surowcach od lokalnych dostawców.  Wybór materiałów jest nieprzypadkowy. Uważamy, że łączenie szlachetnego jesionu i dębu ze sklejką, wykorzystywaną przez polskich projektantów mebli już w latach 50, pozwala na tworzenie prawdziwie niebanalnych, artystycznych form. Trójwymiarowe panele, geometryczne linie i subtelna elegancja czynią meble MCASES wyjątkowymi.

 

Mebel stanie się dziełem sztuki, jeśli przemówimy do jego formy językiem abstrakcji – Michał Kuc.

 

  W ofercie manufaktury MCASES znajdziecie komody, biurka, konsole, stoły do jadalni, stoliki kawowe, półki, regały i lampy w 100% HANDMADE. Lite drewno poddawane jest olejowaniu, przez co wzmacnia się jego kolor, a naturalny rysunek słojów zostaje uwydatniony. Ekologiczne oleje wnikają w drewno nie zatykając jego porów, przez co naturalny surowiec może nieustannie oddychać. Takie drewno w magiczny sposób reguluje mikroklimat w pomieszczeniu. Projekty mebli MCASES stają się finezyjne przez łączenie materiałów o różnych fakturach i charakterach. Tworzywa drzewne, które wykorzystujemy w naszych projektach nadają meblom lekkości. 

 

  Od początku działalności manufaktury meblowej MCASES stawiamy na pełne zadowolenie naszych klientów. Wykonujemy meble do domów i mieszkań prywatnych, a także przestrzeni komercyjnych. Meble zaprojektowane przez Michała Kuc zdobią również wnętrza hoteli, restauracji i modnych barów.

 

  Precyzja wykonania i chęć tworzenia pięknych, nietuzinkowych, funkcjonalnych mebli to nasze znaki rozpoznawcze. 

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej pracowni!

Kontakt

Aktualizowanie…
  • Brak produktów w koszyku.